Úprava fotografií Adobe Lightroom a Photoshop

Kurz úpravy fotografie v programu Adobe Lightroom a Photoshop

Co se naučíte

Na kurzu se naučíte efektivně pracovat zejména s programem Adobe Lightroom, ale také vám ukážu i úpravy, které dělám v programu Adobe Photoshop.

Lightroom vezmeme pěkně od začátku. Provedu vás programem tak, abyste ho mohli samostatně používat a věděli, co umí a uměli si sami upravit fotografii a hlavně věděli, co jaký nástroj dělá, jak funguje, jak a na co ho můžete využít a na co ho používám já. Nejdříve si spolu vše vysvětlíme a při tom budete upravovat jednu z mých fotografií (všichni stejnou) a poté, až budete vědět co a jak, se vrhnete do samostatné úpravy své vlastní fotografie (nebo vám nějakou půjčím) a budu vám k ruce, když budete tápat. Upravovat fotografii budete všichni na svých počítčích tak, abyste zároveň viděli na mojí obrazovku.

V dalším „bloku“, až budete umět ovládat program Adobe lightroom vám ukážu, jak se dá fotografie ještě doladit v programu Adobe Photoshop. Vysvětlím vám princip fungování photoshopu, který se liší od lightroomu a doupravíme si fotografii z lightroomu ještě v PS. V Photoshopu vám ukáži opravdu základ, který používám při úpravě fotografií já, to znamená – úprava barev, zvýraznění kontur psa, projasnění srsti, vložení světla do fotografie,rozostření pozadí a vložení vodoznaku. Kdo by chtěl, mohu ukázat, jak udělat třeba efekt padajícího sněhu 🙂

Na závěr je samozřejmě prostor pro otázky, další ukázky a prostě „pokec“ klidně i o focení atp. 🙂

 

Pro koho je kurz určený?

Kurz je zaměřený na začátečníky a mírně pokročilé. Může přijít i opravdu ten, kdo vidí programy poprvé a má chuť se učit a posouvat ve své práci.
Úprava fotografií, zejména pro začátečníka v tomto směru, nemusí být snadná, ale výsledek stojí za to. Na kurzu vám ukáži, jak na to, ale svojí cestu úpravy už si musíte najít sami a to kolikrát nejde hned. Proto také upravujeme ze začátku všichni jednu fotografii, abyste viděli, že je tolik možností úprav, kolik je fotografů. Na své si však může přijít i fotograf, který už se s programem „kamarádí“, ale cítí, že to není ještě uplně to pravé ořechové.

Co je nutné mít s sebou

  • NOTEBOOK, NABÍJEČKU A MYŠ
  • NAINSTALOVANÝ  A FUNGUJÍCÍ PROGRAM ADOBE LIGHTROOM A PHOTOSHOP
  • VLASTNÍ FOTOGRAFIE (formát RAW, NEF atp.) -Není nutné, ale lepší pro vás.
  • DOBROU NÁLADU A CHUŤ SE UČIT

Jaký program mám mít na kurz?

Ideální je mít předplacené používání programů, které stojí kolem 300,-/měsíčně na www.Adobe.com (vezre Lightroom a Photoshop). Výhodou předplacené verze je, že máte programy vždy aktualizované a v případě, že výjde nová, vylepšená verze se vám program aktualizuje a cena je stále stejná. Oba programy spolu také „kamarádí“ a můžete rovnou skočit z upravované fotografie do druhého programu. 
Samozřejmě je i možné mít starší verze programu a mít je nainstalované „zvlášť“, je pak ale potřeba počítat s tím, že program nebude mít všechny dostupné funkce, jako nejnovější verze.
program je možné stáhnout i na zkoušku – zkušební doba je týden – pokud budete využívat tuto možnost, hlídejte si, ať vám zkušebné doma nevyprší (zkušební doba běží od stažení, nikoliv od spuštění).

V případě předplatného je důležité mít nainstalovaný program ADOBE LIGHTROOM CLASSIC CREATIVE CLOUD (nikoliv pouze Adobe Lightrom Creative Cloud)

Obecné informace

Kurz probíhá v mém ateliéru v Kolíně a je určený maximálně pro tři účastníky.Proto je prostor a čas se všem plně věnovat. Doba trvání kurzu je vždy individuální, ale obecně je dobré počítat s 4mi hodinami a déle. Atmosféra je vždy uvolněná a přátelská. V ateliéru je možnost občerstvení, udělat si kafe, čaj, objednat si jídlo s dovozem. Pokud by někdo neměl hlídání pro psa, je možné vzít ho s sebou, jsme dog friendly a mám tam i obří pelech 🙂 

Cena a přihlášení

Cena za jednoho účastníka je 1700,- Jako potvrzení účasti je připsaná záloha na účet ve výši 50%. Cena zahrnuje kurz a občerstvení (oběd není v ceně).

Přihlašovat se můžete pod odkazem „Rezervace“. Platební údaje vám zašlu po obdržení přihlášky na email. V případě otázek mě neváhejte kontaktovat na email Aneta.Jungerova@gmail.com, nebo telefonicky na č. 776 623 366.

Budu se na vás těšit!