Skupinové kurzy fotografování

SKUPINOVÉ KURZY FOTOGRAFOVÁNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY A MÍRNĚ POKROČILÉ.

Co se naučíte

Z kurzu si odnesete vědomosti, na kterých můžete stavět, budete rozumět ovládání vašeho foťáku a mít jeden z úhlů pohledu na to, jak fotit psy a jak si focením psů třeba přivydělat, nebo se jím dokonce živit.
 V prvním „bloku“ vás seznámím se všemi funkcemi foťáku, vysvětlím vám režimy a jejich možnosti, vysvětlím vám všechny „ikonky“, tlačítka a k čemu je dobré je používat, kdy je dobré je vypnout a jak je používat v praxi.
Seznámím vás obecně s psí fotografií jako takovou, se správnou kompozicí, se správným výběrem vhodného místa na focení, ale také třeba s prací se psy a jejich majiteli, s autorským právem, nebo třeba jak začít podnikat v tomto „oboru“. 

V druhém „bloku“ se věnujeme praxi a fotografování psů jako takovému. Vše probíhá formou procházky, na které vybíráme vhodná místa na focení, hrajeme si s kompozicí a se světlem, fotíme pohyb jak na suchu, tak ve vodě, případně i ve vzduchu. V začátku vám ještě radím s nastavením, ale postupně vás nechávám, abyste si sami nastavili parametry tak, aby vám vyšla skvělá fotka. Po celou dobu sama fotím a ukazuju mé výsledné fotky, „hodnotím“ ty vaše a radím, co zlepšit, případně co jinak nastavit. Na kurzu všichni fotíme na manuální režim, abychom se naučili v praxi nastavovat hodnoty na foťáku tak, aby plně vyhovovaly focené kompozici.
V závěru kurzu je samozřejmě další možnost diskuze a probrání dalších věcí, co vás zajímají.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je zaměřený na začátečníky a mírně pokročilé fotografy. Vše probíráme takzvaně „od píky“. Pokročilejší fotografové si mohou přijít na své v případě, že jim nebude vadit, že uslyší znovu to, co už mají sami v ruce 🙂 

Technika a vybavení

  • FOŤÁK – zrcadlovku, případně bezzrcadlovku
  • OBJEKTIVY – Ideálně zoom a pevné sklo
  • KARTU(Y) NA FOCENÍ, BATERII (nabitou)
  • PSACÍ POTŘEBY, BLOK – Pokud si chcete zapisovat
  • DOBROU NÁLADU A CHUŤ SE UČIT

 

Obecné informace a vlastní psi na kurzu

Kurz je maximálně pro pět fotografů. Vlastní psi na kurzu nejsou ideální, protože pak nemáte veškeré soustředění jen na sebe a svůj foťák. Na kurzu je mnoho dalších psích modelů a vy se nemusíté starat o nic jiného, než o váš foťák a focení. Pokud i tak chcete mít svého psa na kurzu, vemte si s sebou někoho, kdo se bude o psa starat a pracovat s ním. Ovšem musím dodat, že pro nezúčastněné osoby je kurz většinou nuda, zejména pro partnery. Doprovody prosím případně bez fotoaparátů. Na kurz si vyhraďte 4-6 hodin vašeho času. Někdy se stává, že to účastníkům už stačí a odcházejí dřív – to je samozřejmě na každém. Já většinou fotím dokud to jde 🙂

Cena a přihlášení

Cena za jednoho účastníka je 1700,- Jako potvrzení účasti je připsaná záloha na účet ve výši 50%. 
Cena nezahrnuje cestovní náklady do vzdálenějších měst (více jak 60 km), může se tedy měnit v závislosti na počtu účastníků a vzdálenosti. Ne však více než o 300,- navíc.

Přihlašovat se můžete pod odkazem „Rezervace“. Platební údaje vám zašlu po obdržení přihlášky na email. V případě otázek mě neváhejte kontaktovat na email Aneta.Jungerova@gmail.com, nebo telefonicky na č. 776 623 366.

Budu se na vás těšit!