Exteriér

Fotografování v exteiéru

Fotografování v přírodě při procházce, při sportu, na závodech, výstavách…

Jsem z okolí Kolína, ale fotit můžeme kdekoliv – více informací o tom, co, jak a kde najdete pak dole na stránce.
Pokud máte zájem o nafocení pejska venku, napište mi email (Aneta.Junegerova@gmail.com) a domluvíme se na termínu, který vám následně vypíšu do rezervací.

Nabídka fotografování v exteriéru

Portrét/pohyb

vrhy

Fotografování štěňat pro chovatelské stanice – portréty, momentky i společná fotka štěňátek.

Focení na "jednom místě"

Promo psa, akce, treninky, vodní focení…

cELODENNÍ AKCE

Reportážní fotografování na celodenních psích akcích. Fotografování je zaměřené na reportáž celé akce jakého-koliv charakteru.

Ostatní zvířata

Použití fotografií

Toto nejsou MÁ pravidla, ale autorská zákon, který se snažím jen srozumitelně vysvětlit, aby nedocházelo k případným nedorozuměním

Často se stává, že klient, který si nechá nafotit svého psa či jiné zvíře, netuší, jak může s fotografiemi
nakládat. Někdy si mylně myslí, že když je na fotce jeho pes a zaplatil za ni, může si s fotografiemi dělat, co chce.

Ale tak to není. Na fotografii sice je jeho pes, ale fotografie jako taková je výlučným dílem jejího
autora, tedy fotografa. Použití fotografií se řídí autorským zákonem. Každopádně – aspoň u mě to tak chodí – vše samozřejmě záleží na dohodě.

Co tedy „můžete a nemůžete“, když si zaplatíte klasické fotografování (tj. to, na jehož nabídku právě koukáte)?
 Fotografie samozřejmě můžete používat pro svoje osobní účely – to znamená, např. můžete je prezentovat na svých sociálních sítích (s uvedením autora).  Prezentovat se coby chovatelská stanice, či majitel svými psy (zvířaty). Dát si fotografii na své vlastní tričko, ale dál už ho nesmíte prodávat. Udělat si z fotografií kalendář pro sebe (nebo jako dárek pro rodinu), ale nesmíte fotografii poslat do cizího kalendáře (a už vůbec ne do takového, který pak někdo prodává, byť by tvrdil, že jde výtěžek na sebe-bohulibější účely!). 
Vytisknout si fotografii můžete jako obraz, ale nemůžete ji použít na billboard nebo třeba výlohu svého obchodu.
 Fotografie zkrátka nesmějí být používány za účelem zisku nebo poskytovány třetím osobám. 
Úprava fotografie (výřezy, vkládání textu atp.) za účelem propagace chovných psů nebo třeba PF je možná i bez mého souhlasu. 

Na všem se dá domluvit, ale prosím, vždy mi dejte předem vědět. Včas tak předejdeme zbytečným dohadům.

Co by vás mohlo zajímat ohledně focení v ateliéru?

Klasik focení probíhá tak, že fotíme jednoho psa na různých místech, v různých pozicích a situacích…
Probíhá formou procházky, kde vybíráme místa, měníme prostředí, vymýšlím různé kompozice atp. Fotografování je celkově náročnější jak na samotné focení, tak pak na postprodukci. 

Focení na jednom místě probíhá na jednom místě (logicky :D) Potřebujete nafotit psy u vás na cvičáku, nepotřebujete žádné super krásné fotky s krásným zátiším, ale stačí vám pár fotek pro prezentaci vašeho psa z prostředí (třeba) vašeho cvičáku, nebo zahrady, přijedu a nafotím. Jsem na jednom místě a prakticky nemusím nic vymýšlet… Stejné to je i u focení vrhů, nebo třeba pokud chcete jen „vodní fotky“ – Sejdeme se u vody a fotíme jen  ve vodě…
Cena je pak stanovená za celé focení a není závislá na počtu fotek. Co se mi líbí, to vám pošlu – vše je domluvené předem.

Kde se domluvíme. Cestovné je v případě fotografování v místě vašeho bydliště 6,-/km. Cena se vypočítává z obce „Chrastná – Úžice“ tam i zpět. Pokud chcete přijet za mnou, fotím většinou v krásné přírodě v Kouřimi.

Ideální místo na focení je rozmanité – louky, les, voda, případně nějaký park, kde se dá udělat procházka a při ní vybírat hezká místa na focení.
Ideálně místo, kde není moc lidí a jiných psů – zejména psů, kteří běhají na volno a mohli by rušit vašeho pejska.

Focení probíhá formou procházky, při které vybírám zajímavá místa na focení.
Fotím portréty i pohyb, pokud je možnost nafotit vodní fotky, nebráním se ani vlézt do vody.

U focení je důležitě alespoň krátkodobé odložení. U štěňat se s tímhle samozřejmě nepočítá (pokud jim není už třeba půl roku). Čím více je pes poslušný, tím jsou fotografie lepší. Pokud váš pejsek nemá zvládnutou poslušnost a nevydrží bez vás, či vodítka chvíli na místě, je lepší na tom trochu zapracovat, než se objednám na focení.
Ideální je, pokud pes vydrží v různých polohách alespoň 10-20 vteřin na místě a vy můžete být opodál. Na focení nedoporučuji brát háravé fenky.

Nezaměřuji se na rodinnou fotografii. To přenechávám zkušenějším kolegům. Proto, jestli chcete fotografování zaměřit spíše na vás, děti, rodinu atp. než na psy, ráda vám doporučím někoho z mých kolegů. Pokud chcete fotit zejména vašeho pejska, ale chtěli byste i pár fotek s ním, tak to není problém a ráda vám nějaké fotografie s ním udělám.

V průměru počítejte okolo dvou hodin. Záleží, kolik se fotí psů a jaká je poslušnost modelů. Ale vždy je lepší nechávat si časovou rezervu, ať z focení „vymáčkneme“ co nejvíc.

Z exteriéru vybírám fotky já. Zašlu vám požadovaný počet fotek a případně vám dopošlu další náhledy na výběr. Prvotní výběr však dělám já, protože z náhledů je těžko poznat, jak bude finální fotka vypadat po úpravě…
.

Fotografie vám pošlu ve dvou variantách – menší s vodoznakem pro prezentaci na sociálních sítích a pro web a originální velikost bez vodoznaku.
Fotografie zasílám upravené v elektronické podobě přes TRANSFER ve formátu jpg.

Fotografie můžete používat pro svoje vlastní soukromé účely – propagaci vašeho psa, vaší chovatelské stanice, atp.
Fotografie můžete dávat na web a sociální sítě s uvedením autora.
Fotografie se NESMÍ používat za účelem reklamy pro podnikání (mimo chovatelskou činnost). Tyto fotografie jsou v jiné cenové relaci.
Fotografie NESMÍ být poskytovány třetím osobám (časopisy, firmy, atp.).

Dárkové poukazy je možné zakoupit v tištěné podobě v ateliéru v Kolíně, nebo v elektronické podobě.
Každý poukaz má platnost rok od zakoupení.
V případě propadnutí poukazu se může platnost prodloužit.
Cena prodloužení je 30% za půl roku a 50% za rok z aktuální ceny fotografování od doby propadnutí poukazu.

Napište mi